Dňa 5.- 6. 7. 2024 sa konali paraatletické preteky v Olomouci. Zrakovo znevýhodnených športovcov zo Slovenska zastupoval Richard Holenda, ktorý sa stal juniorským majstrom Českej republiky a v kategórii OPEN bol najlepší spomedzi všetkých mužov na 100 m a diaľke. Boli to jeho prvé para preteky, ktoré sa v pravidlách líšili od pretekov medzi zdravými, na ktorých dosiaľ Richard súťažil, napríklad pri diaľke sa skáče z metrovej odrazovej plochy. Súťažil v troch disciplínach a to beh na 100 metrov, skok do diaľky a hod oštepom. V behu na 100 m sa umiestnil na prvom mieste s výkonom 11,93 s, čo je jeho nový osobný rekord. V diaľke sa taktiež umiestnil na prvom mieste s výkonom 568 cm. V disciplíne hod oštepom to Richardovi nevyšlo podľa jeho predstáv, no skončil na prvom mieste v juniorskej kategórii. Tieto preteky mu priniesli nové skúsenosti v paraatletickom svete, ďalšie priateľstvá medzi znevýhodnenými a v neposlednom rade zaujímavé zážitky. Teraz ho čaká prípravné obdobie so zreteľom na medzinárodnú súťaž Grand Prix v Taliansku, ktorá sa má konať budúci rok na jar, na ktorej by mal podstúpiť aj medzinárodnú klasifikáciu.