Uplynulý víkend sa konali Majstrovstvá Slovenska v Aplikovanom stolnom tenise – Showdown 2023 v školiacom stredisku ŽSR SIP Strečno a to v dňoch 12. – 14.5.2023 (piatok až nedeľa). Vyhlasovateľom podujatia bola Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov a plánovanie, prípravu a organizáciu mal na starosti v tomto roku klub Blind Sports Club Slovakia. Majstrovstvá sa začali v piatok príchodom účastníkov na miesto konania. Hráči sa po príchode mohli ubytovať, oddýchnuť si po kratšej, niekto však dlhšej ceste, alebo v družnej debate so spoluhráčmi čakať na večeru, ktorá sa podávala od 17-tej hodiny. O 19:00 účastníci absolvovali slávnostné otvorenie Majstrovstiev Slovenska, na ktorom sa zúčastnila aj podpredsedníčka SAZPŠ Ľudmila Kubašová a predniesla pár príjemných slov. Po slávnostnom otvorení nasledovalo stretnutie rozhodcov a po ňom kontrola vybavenia hráčov, teda meranie pálok a kontrola okuliarov.
Meranie hracích pálok a kontrola vybavenia bola aplikovaná na Majstrovstvách po prvýkrát, aby hráči hrali s korektným vybavením podľa pravidiel IBSA, ako je tomu v zahraničí pred každým medzinárodným, bodovaným turnajom IBSA, či Majstrovstvami Európy prípadne sveta. Veď napokon aj Majstrovstvá Slovenska sú bodovaným podujatím. Veríme, že sa to stane štandardom aj do nasledujúcich rokov. Po absolvovaní spomínaných procedúr v piatok večer, nasledoval voľný program.

Sobotný deň sa pre účastníkov začínal raňajkami o 7:00 a následne od 8:00 sa začali hrať zápasy, ktoré s prestávkami na obed a večeru trvali do približne 19-tej hodiny. Hralo sa po prvý krát aj v kategórií mužov systémom každý s každým, pretože tento systém je spravodlivejší, ako skupinový. V kategórií mužov bolo 12 hráčov a v kategórií žien 8 účastníčok. V sobotu sa odohrala väčšia časť zápasov a zvyšný počet stretnutí sa odohral v nasledujúci deň. V nedeľu sa pokračovalo druhým a zároveň posledným hracím dňom, kedy sa odohrali zvyšné zápasy. Aj napriek tomu, že ich bolo menej ako v sobotu, zamiešali omnoho viac poradie ako v predošlý deň a to predovšetkým v mužskej kategórií.

Po odohratí všetkých zápasov nasledovalo slávnostné vyhlásenie výsledkov, odovzdávanie ocenení pre víťazov a oficiálne uzatvorenie Majstrovstiev Slovenska v AST 2023.

Ďakujeme hráčom za podanie kvalitných športových výkonov a víťazom ešte raz srdečne blahoželáme. Veľká vďaka patrí aj rozhodcom, ktorí si vykonávali svoju prácu zodpovedne a svedomito.
Vďaka patrí hlavnej rozhodkyni Helenke Rybárovej a rozhodcom a jej kolegom, ktorí sa majstrovstiev zúčastnili:

Peter Olájoš
Peter Kolesár
Michal Belas
Pavol Kožlej

Podujatia sa zúčastnil aj nový, nádejný rozhodca Ján Šenitko, ktorý pracoval pod dohľadom skúsených rozhodcov a naberal skúsenosti do ďalšej práce arbitra.

Veľké poďakovanie patrí aj asistentke a pomocníčke Elene Milovej za starostlivosť a poskytovanie občerstvenia a pomoci pri usmernení hráčov, napríklad do hracích miestností.

Na záver vám prinášame výsledky a umiestnenia našich hráčov.

 

 

 

KATEGÓRIA ŽENY:

 

1 Kristína Cesnaková – BSC Slovakia
2 Iveta Vicenová – MŠK NSŠ Žilina
3 Tatiana Blattnerová – ŠK Dinosaurus Bratislava
4 Alžbeta Bartošová – TJ Štart Levoča
5 Henrieta Vicenová – MŠK NSŠ Žilina
6 Mária Rajtarová – BSC Slovakia
7 Ľubica Čierniková – HSC Mravce Košice
8 Katarína Košová – MŠK NSŠ Žilina

 

KATEGÓRIA MUŽI:

 

1 Ladislav Brada-  HSC Mravce Košice
2 Henrich Wilnrotter – HSC Mravce Košice
3 Štefan Marcin – BSC Slovakia
4 Norbert Wilnrotter – HSC Mravce Košice
5 Mário Chrenovský – ŠK Dinosaurus Bratislava
6 Dušan Milo – BSC Slovakia
7 Jaroslav Gajdoš – HSC Mravce Košice
8 Radoslav Vicen – MŠK NSŠ Žilina
9 Miroslav Marcinko – BSC Slovakia
10 Ľuboš Hájek – ŠK NSŠ Scorpioni Nitra
11 Miroslav Haraus – ŠK MH Slovakia
12 Tomáš Bielik – MŠK NSŠ Žilina

 

Celkový priebeh a výsledky jednotlivých zápasov nájdete TU .

Facebook SAZPŠ

Faebook BSC Slovakia

web BSC Slovakia

 

Majstri Slovenska v AST 2023 Kika Cesnaková a Ladislav Brada

Skip to content