Piešťany sa opäť stanú centrom slovenského paralympijského športu.

Slovenský paralympijský výbor opäť po roku zorganizuje v Piešťanoch letný parašportový kemp Hľadáme talenty. Konať sa bude od 15. do 20. augusta v piešťanskom HS Centre a jeho účastníci si budú môcť vyskúšať viacero paralympijských športov ako napríklad paraveslovanie, plávanie, karate, bocciu, stolný tenis či bedminton. Na akcii bude možnosť stretnúť aj našich úspešných paralympijských medailistov.

„Prihlasovanie cez online formulár je už uzavreté. Záujem potvrdilo 27 detí, no tie deti, ktoré sa nedostali na kemp, môžu prísť aj tak. V sobotu 20. augusta sa bude konať festival Paráda, kde si verejnosť môže rovnako viaceré športy vyskúšať,“ informoval nás koordinátor projektu Hľadáme talenty Juraj Medera. Pripravené budú okrem iných aj športoviská pre lukostreľbu, curling, streľbu, volejbal či lezecká stena. K dispozícii bude aj možnosť vyskúšať si handbike.

 

 

Pamätná tabuľka aj výstava fotografií

Deti prihlásené do kempu Hľadáme talenty sa zúčastnia aj piatkového slávnostného ukončenia projektu ZPH Peking 2022, v rámci ktorého pribudne na Chodníku slávy na piešťanskom Kúpeľnom ostrove nová pamätná tabuľa.

Súčasťou bude aj uvedenie do života knižných publikácií z letnej paralympiády v Tokiu a zimnej z Pekingu. Účastníci sa môžu tešiť aj na vystúpenie Petra Cmoríka a jeho kapely, folkloristu Jozefa Maka či výstavu fotografií z posledných dvoch paralympiád, na ktorých Slováci získali v súčte 17 medailí. Jedenásť vybojovali vlani v Tokiu (5 zlatých, 2 strieborné, 4 bronzové) a šesť o polroka neskôr na zimných hrách v čínskom Pekingu (3 zlaté – 3 bronzové).

 

Skip to content