SAZPS.sk

Pages

Categories

Search

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov
Slovak Association of Visually Impaired Athletes

správy

ARCHÍV

VII. ročník medzinárodného turnaja družstiev v showdowne

Oddiel MŠK NSŠ Žilina B bol hlavným organizátorom VII. ročníka medzinárodného turnaja družstiev v showdowne, ktorý sa v priestoroch ZŠ Gaštanová, Žilina - Solinky uskutočnil v sobotu 22. augusta. Pre družstvá zo Slovenka je veľkým lákadlom, pretože turnaj si aj naďalej zachováva štatút jedinečnosti na Slovenku. Ďalšou výnimočnosťou je, že sa ho každoročne okrem družstiev zo Slovenska zúčastňujú aj družstvá z Českej republiky. Tento rok sa turnaja zúčastnilo 7 družstiev. Okrem nich sme na turnaji privítali 6 rozhodcov, sprievodcov a veľa dobrovoľníkov.

Všetky družstvá si zmerali svoje sily navzájom medzi sebou, čiže systém hry bol každý s každým. Môžeme konštatovať, že všetky družstvá podávali výborné výkony. Samozrejme zvíťaziť môže vždy len jedno družstvo a tak sa z víťazstva  tešilo netradičné česko-slovenské družstvo v zložení Kvetoslava Trnečková (ČR), Tomáš Horvát (SR) a Ladislav Brada (SR). Z krásneho druhého miesta sa tešilo družstvo z Košíc v zložení Ľubica Čierniková, Norbert Wilnrotter a Henrich Wilnrotter. Tretie miesto si vybojovalo družstvo usporiadateľa v zložení Iveta Vicenová, Radoslav Vicen a Miroslav Husár.  

Turnaj bol príjemným spestrením letnej prestávky pre všetky zúčastnené družstvá, ale aj obohatením širokej palety podujatí, ktoré organizujeme. Na záver mohol organizátor turnaja Miroslav Husár konštatovať, že podujatie sa ako každoročne vydarilo a nieslo sa v duchu fair play. Usporiadateľ prejavil veľkú radosť aj nad tým, že družstvá boli tvorené prevažne z radov mladších hráčov, čim sa zabezpečuje podpora tohto športu u detí a mládeže. Súčasne sa poďakoval všetkým sponzorom, bez ktorých pomoci by sa turnaj nemohol zorganizovať.

Spracoval: Miroslav Husár, vedúci družstva MŠK NSŠ Žilina B


1. VII. ročník medzinárodného turnaja družstiev v showdowne
2. VII. ročník medzinárodného turnaja družstiev v showdowne
3. VII. ročník medzinárodného turnaja družstiev v showdowne
4. VII. ročník medzinárodného turnaja družstiev v showdowne
5. VII. ročník medzinárodného turnaja družstiev v showdowne
6. VII. ročník medzinárodného turnaja družstiev v showdowne

KALENDÁR

FACEBOOK

PARTNERI

 
image
image
image
image
image