SAZPS.sk

Pages

Categories

Search

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov
Slovak Association of Visually Impaired Athletes

správy

ARCHÍV

European Top Twelve

V dňoch 15. - 18. novembra sa naši dvaja hráči zúčastnili European Top Twelve v showdowne v talianskom meste Pisa. Boli to Dušan Milo (8. v IBSA) a Ladislav Brada, ktorý dostal divokú kartu. Rozhodcovia sa kvôli časovému zaneprázdneniu nemohli zúčastniť.

Po vyše štrnásť hodinovej ceste ešte v deň príchodu absolvovali ceremoniál a rôzne kontrolné stretnutia. V piatok 16. novembra sa začínali zápasy už o 8:30 hod. Na šiestich stoloch sa striedali raz muži a raz ženy po 45 minútach. Zápasy sa hrali na tri vyhraté sety. Počas oboch dní odohrali po 11 zápasov.

Každý zápas bol veľmi ťažký a vyrovnaný, avšak s takou konkurenciou bolo veľmi ťažké vyhrávať. Žiaľ malé športové šťastie im neprialo. U rozhodcov a hráčov si vybojovali obrovské meno. Avšak päť setové zápasy sa väčšinou končili prehrami, ktoré im uberali veľa síl.
Turnaj skončil v sobotu 17. novembra o 19:00 hod. záverečným vyhodnotením a ceremoniálom. Na tomto ceremoniáli boli oslovovaní veľmi pozitívne zo strany všetkých zúčastnených štátov.

 

4_European Top Twelve

 

Hráči tiež skonštatovali, že náš šport môže rásť vyššie len pri účastiach na takýchto podujatiach a dohodli sa, že skúsenosti budú podávať ďalej na Slovensku.

Z dejiska Top 12 odchádzali v nedeľu 18. novembra o 4:00 hod. Cesta späť bola komplikovanejšia z dôvodu uzavretia veľkých úsekov diaľnic, ale aj napriek tomu prišli do Žiliny o 18:00 hod.

Dušan Milo: „Ako hráči nie sme vôbec sklamaní z našich umiestnení a sme si vedomí, že sme ukázali, že slovenský aplikovaný stolný tenis už ničím nezaostáva za európskym a svetovým. Veríme, že slovenskí hráči sa opäť niekedy budú môcť zúčastniť takýchto turnajov.“


1. European Top Twelve
2. European Top Twelve
3. European Top Twelve

KALENDÁR

FACEBOOK

PARTNERI

 
image
image
image
image
image