SAZPS.sk

Pages

Categories

Search

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov
Slovak Association of Visually Impaired Athletes

správy

ARCHÍV

Delfíni v košickom lesoparku

V sobotu 21.4.2018 sa členovia ŠK NSŠ Delfín Košice spolu so svojimi priateľmi vybrali na jarnú turistiku do prírody v košickom lesoparku. Počasie nám veľmi prialo a bolo krásne slnečno.

Novo vybudovaný rekreačný areál bol vybudovaný dňa 29.4.2017 v mestskej časti Darkovských hrdinov, za účasti poslankyne európskeho parlamentu Moniky Smolkovej, námestníčky primátora mesta Košice Renáty Lenártovej a ďalších prítomných, ktorí participovali na jeho vybudovaní. Je to promenádny chodník od Furče až po Zelený dvor s dĺžkou 3,5 km.

Po celom promenádnom chodníku sú k dispozícii tri veľké altánky so stolom a lavicami, z toho dva sú s bezbariérovým prístupom. Taktiež sa tam nachádza fitnes plocha v prírode s 12 drevenými fitnes prvkami. Celý promenádny chodník je vybavený 15 náučnými tabuľami na tému prírodných zaujímavostí územia, zásad lesného hospodárenia a ochrany prírody. Chodník po celej dĺžke vedie po lese a je tiež je vhodný pre mamičky s deťmi. 

Po trase sme sa zastavili pri niektorých tabuliach, prečítali si zaujímavosti o živočíchoch, žijúcich v týchto lesoch a o rastlinách, ktoré sú špecifické pre túto lokalitu. Po prejdení trasy sme sa zastavili v novej reštaurácii na Zelenom dvore, kde sme si oddýchli, občerstvili sa a pokračovali na sídlisko Ťahanovce. Tam sme si dali obed a potom sme išli všetci domov. Celá trasa od Furče až po sídlisko Ťahanovce má 8 km.

Všetci sa tešíme na ďalšiu akciu, ktorou bude majáles.

 

Text:Stanislav Dzureň
Foto:Stanislav Novotný


1. Delfíni v košickom lesoparku
2. Delfíni v košickom lesoparku
3. Delfíni v košickom lesoparku
4. Delfíni v košickom lesoparku
5. Delfíni v košickom lesoparku
6. Delfíni v košickom lesoparku
7. Delfíni v košickom lesoparku
8. Delfíni v košickom lesoparku
9. Delfíni v košickom lesoparku

KALENDÁR

FACEBOOK

PARTNERI

 
image
image
image
image
image