SAZPS.sk

Pages

Categories

Search

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov
Slovak Association of Visually Impaired Athletes

správy

ARCHÍV

Delfíni za zdravím

Dňa 26.8.2017 sa členovia ŠK NSŠ Delfín Košice spolu so svojimi priateľmi vybraĺi do mesta Mezőkövesd. Zájazdu sa zúčastnilo spolu 42 ľudí.

Z Košíc sa v ranných hodinách odchádzalo objednaným autobusom do Maďarského mesta Mezőkövesd, ktoré sa nachádza v severnej časti krajiny a to medzi mestami Budapešť a Miskolc. Z Košíc je to približne 140 km. V meste Mezőkövesd sa nachádza letné kúpalisko, ktoré je otvorené od 1. mája a kryté bazény s liečivou vodou, ktoré sú otvorené celoročne. Nachádzajú sa tu tri vnútorné bazény s liečivou vodou, ktoré majú teplotu od 34-36 °C, 36-38 °C, 38-40 °C a dva nové, vykachličkované zážitové bazény s 5 chrličmi, 1 hríbom, perličkovými lehátkami a masážnymi dýzami drieku. Liečivá voda má vysoký obsah vápnika, horčíka, chloridov, chlorovodíkov a iónov síry. Síra sa absorbuje cez kožu, rozširuje cievy, čím sa znižuje krvný tlak, vylepšuje prietok krvi aj v koronárnych cievach. Siričitý kúpeľ znižuje zápaly, vylepšuje dýchanie a látkovú premenu. Síra lieči degeneratívne kĺbové ochorenia. Doporučený pobyt v liečivej vode je 20 minút.

Na letnom kúpalisku sa nachádza dvojitý liečebný bazén, zážitkový, plytký a detský bazén. Ďalej je tu bazén s vlnobitím a okrúhly bazén. V areáli kúpaliska sú aj tobogány, šmýkačky, stánky s občerstvením, reštaurácie, kde sa dá chutne a aj pomerne lacno najesť. Je možné prenajať si lehátka a okolo bazénov sú lavičky, kde sa dá posedieť.

My sme vyskúšali takmer všetky bazény a zistili, že voda má naozaj špecifickú vôňu. V sobotu bolo aj krásne počasie, takže sme sa nielen dobre vykúpali ale aj opálili. Cestou sme sa ešte zastavili v obchodnom centre AUCHAN, kde sme minuli zvyšné forinty. Vo večerných hodinách sme sa zrelaxovaní vrátili naspäť do Košíc.

Text: Stanislav Dzureň

Foto: Stanislav Novotný


1. Delfíni za zdravím
2. Delfíni za zdravím
3. Delfíni za zdravím
4. Delfíni za zdravím
5. Delfíni za zdravím
6. Delfíni za zdravím
7. Delfíni za zdravím
8. Delfíni za zdravím
9. Delfíni za zdravím
10. Delfíni za zdravím
11. Delfíni za zdravím
12. Delfíni za zdravím
13. Delfíni za zdravím
14. Delfíni za zdravím

KALENDÁR

FACEBOOK

PARTNERI

 
image
image
image
image
image