SAZPS.sk

Pages

Categories

Search

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov
Slovak Association of Visually Impaired Athletes

správy

ARCHÍV

Poslepu

Dňa 7.11.2015 sa v Praha naši goalballisti zúčastnili 4. ročníka výročného turnaja POSLEPU usporiadaného oddielom tj ZORA PRAHA.

Turnaja sa zúčastnili 4 profesionálne tímy:

  • Perun Praha
  • Orbita Brno
  • Slovensko
  • GC Sbor Nuselských Kastrátů (BSC Praha)

a 4 amatérske tímy:

  • Perun ženy
  • Mužíci
  • Symbio
  • a ešte jeden tým Prahy.

Naši reprezentanti odohrali 3 zápasy s nasledovnými výsledkami:

Perun - Slovensko 12:2,

Brno - Slovensko 20:10,

BSC Praha - Slovensko 12:12.

Celkové poradie tímov:

1. Perun

2. Brno

3. Slovensko

4. BSC Praha

Slovensko a BSC Praha mali rovnaký počet bodov no SR malo lepšie skóre.

Na tomto turnaji sme mali k dispozícii týchto hráčov: Marek Hlina, Dominik Kralik, Matúš Marcin, Štefan Marcin, Michal Sihelský
Trenéri: Anton Valachovič, Hana Valachovičová

Zhodnotenie zápasov:

1. zápas môžem hodnotiť ako zoznamovací, pretože sme sa s týmito chlapcami na turnajovom podujatí stretli prvý krát a nevedeli sme ako chlapci reagujú na psychický a fyzický tlak na ihrisku v zápase proti iným tímom.

2. zápas s Orbitou Brno hodnotím ako zlepšenie výkonu, pretože po 1. zápase sme získali reálny obraz ich momentálnej fyzickej výkonnosti a psychickej odolnosti. S chlapcami sme mohli vyskúšať ďalsie možnosti ako postaviť hráčov na ktorú pozíciu na ihrisku. Nakoľko sme ale mali k dispozícii viacerých ráčov, ktorí nemali žiadne skúsenosti s turnajovými podujatiami tak nám v tomto zápase utiekol záver zápasu kedy chlapci spravili viacero chýb práve kvôli málo skúsenostiam.

3. zápas musím hodnotiť ako najlepší, pretože sa nám ukázalo, že čím viac sa budú chlapci zohrávať a trénovať, tým viac porastie ich výkonnosť i psychická odolnosť. Dôkazom je i samotný priebeh zápasu v ktorom sme 5:2 síce vyhrávali ale po našich chybách bohužiaľ súper zvrátil stav na 10:5 v ich prospech. No po viacerých dohovoroch, upozorneniach a radách sa chlapci vzomkli a obrátili stav na 12:10 v náš prospech. Ale v závere zápasu asi 2 minúty pred koncom nám súper bohužiaľ vyrovnal stav na 12:12.

K 3 českým tímom by som chcel len dodať, že v nich hrali viacerí hráči z českej reprezentácie, ktorí sú všetci z Prahy a blízkeho okolia a pravidelne sa stretávajú a trénujú spolu minimálne raz za týždeň. Preto tento turnaj hodnotím ako dobrý začiatok našej prípravy a po rozhovore s našimi chlapcami po skončení turnaja som si istý, že získali ďalšie nové skúsenosti, ktoré im pomôžu sa čím ďalej tým viac zlepšovať.

Po skončení turnaja dostal každý člen v tíme medailu aj diplom.

Spracoval: Anton Valachovič, tréner


1. Poslepu
2. Poslepu
3. Poslepu
4. Poslepu
5. Poslepu
6. Poslepu
7. Poslepu
8. Poslepu
9. Poslepu
10. Poslepu
11. Poslepu
12. Poslepu
13. Poslepu
14. Poslepu
15. Poslepu
16. Poslepu

KALENDÁR

FACEBOOK

PARTNERI

 
image
image
image
image
image