SAZPS.sk

Pages

Categories

Search

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov
Slovak Association of Visually Impaired Athletes

správy

PRIPRAVOVANÉ AKCIE

Otvorené majstrovstvá SR mládeže v showdowne 2019

30. apríl 2019

V dňoch 26. - 28. apríla 2019 sa po roku opätovne konali Otvorené majstrovstvá SR mládeže v aplikovanom stolnom tenise (showdowne). Podujatie organizovala Spojená škola internátna na Svrčej ulici v Bratislave - Karlovej Vsi.

Špeciálna škola pre zrakovo postihnuté deti pod záštitou Slovenskej asociácie zrakovo postihnutých športovcov super zvládla ďalší ročník majstrovstiev. Projekt v plnej miere podporil Slovenský paralympijský výbor z rozpočtu mládeže, rozvoja a vzdelávania.

Účastníci majstrovstiev sa stretli v priestoroch školy pre zrakovo postihnutých žiakov v piatok na obed. Po slávnostnom otvorení riaditeľkou Sandrou Botlíkovou, zástupkyňou riaditeľky pre výchovu mimo vyučovania Dariou Gregor Bučovou a predsedom SAZPŠ Petrom Ďuroškom sa začali hrať zápasy v kategórii družstiev. Súťažili dve družstvá Bratislavy, dve družstvá Levoče, družstvo Prahy a družstvo Opavy. Systémom každý s každým odohrali jednotlivé družstvá po päť zápasov. Z týchto bojov vzišlo rovnaké poradie na medailových priečkach ako pred rokom. Svoje pozície obhájili a titul získali hráči z družstva Levoče I. pred družstvom Bratislavy I. a Prahou. Za nimi skončili Bratislava II., Levoča II. a Opava. Prvé levočské družstvo neokúsilo trpkosť prehry.

Po večeri bol pre všetkých pripravený spoločenský program. Prehliadka ulicami starého mesta so zastávkou na zmrzline KOUN bola zavŕšená posedením v Mc Donalde.

V sobotu sa od rána hrala súťaž v kategórii jednotlivcov. Dvadsať chlapcov a dievčat si zmeralo sily v piatich základných skupinách, z ktorých postupovali víťazi a najlepší traja z druhých miest do štvrťfinále. Medzi najlepšiu osmičku sa prebojovali Mário Chrenovský, Timotej Tarkoš a Milada Balogová z Bratislavy, Kamil Tomko, Maroš Tomko a Patrik Kaleja z Levoče, Natália Kulíšková a Denis Černý z Prahy.

Výsledky štvrťfinále: Chrenovský - Černý 2:0 (12:7, 11:5), Tarkoš - Tomko M. 2:0 (11:1, 12:3), Kaleja - Balogová 2:1 (11:1, 10:12, 11:8), Kulíšková - Tomko K. 0:2 (9:12, 2:11).

Výsledky semifinále: Chrenovský - Tomko K. 2:0 (11:3, 11:4), Tarkoš - Kaleja 2:1 (5:11, 12:2, 12:3).    

V zápase o bronz medzi Levočanmi Kamil Tomko zvíťazil nad Patrikom Kalejom 2:0 (11:3, 11:7) a vo finále Bratislavčanov bol úspešnejší Timotej Tarkoš, ktorý porazil Mária Chrenovského 2:1 (11:4, 14:17, 12:2). Timo Tarkoš víťazstvom obhájil minuloročné prvenstvo.

V kategórii dievčat sa najlepšou hráčkou stala Milada Balogová, pred Natáliou Kulíškovou a Denisou Nguyen z Bratislavy.

Všetci hráči boli odmenení vecnými cenami, medailami a diplomami. Veľké poďakovanie patrí Darii Gregor Bučovej, ktorá sa skvelým menežovaním postarala o zdarný priebeh podujatia, ďalej vedeniu školy, všetkým rozhodcom, pedagógom, vychovávateľom, asistentom a službukonajúcim. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie Otvorené majstrovstvá SR mládeže v showdowne.   

Celkové poradie OMM SR:

1. Timotej Tarkoš, Bratislava

2. Mário Chrenovský, Bratislava,

3. Kamil Tomko, Levoča

4. Patrik Kaleja, Levoča

5. Denis Černý, Praha

6. Milada Balogová, Bratislava

7. Natália Kulíšková, Praha

8. Maroš Tomko, Levoča

9. Denisa Nguyen, Bratislava

10. Marek Gútai, Bratislava

11. Tomáš Kulíšek, Praha

12. Ján Martin Hricko, Levoča

13. Tomáš Holub, Levoča

14. Martin Frankovič, Levoča

15. Dávid Biháry, Bratislava

16. Tamara Biháryová, Bratislava

17. Samo Brunai, Bratislava

18. Jakub Šulc, Opava

19. Denisa Holáňová, Opava

20. Lenka Ambrózová, Opava


1. Otvorené majstrovstvá SR mládeže v showdowne 2019

KALENDÁR

FACEBOOK

PARTNERI

 
image
image
image
image
image